Domácí marshmallows

6. dubna 2015 v 11:28 | Kozí máma |  Velikonoce
Marshmallows sice nepatří mezi tradiční velikonoční pokrmy, nicéně kdy jindy je lepší příležitost k nadělání spousty drobných sladkostí než na Velikonoce.
Marshmallows tak, jak je známe dnes jsou moderní verzí léčivého cukroví vyrobeného z Proskurníku lékařského (Althaea officinalis), kdy se slizové extrakty z kořene této rostliny používaly jako prostředek k léčbě bolesti v krku. Původní použití extraktu z této rostliny v kombinaci s medem a ořechy sahá až do starověkého Egypta. O rozšíření cukrovinky se zasloužily francouzské cukrárny z počátku 19. století. A slovo marshmallow znamená v překladu z angličtiny ibišek :)
Moderní verze už žádné extrakty neobsahují a jejich výroba je založena na přidání cukerného roztoku do želatiny a její následné dlouhé šlehání.


Jak dlouho?
  • Doba přípravy: 30 minut
  • Počet porcí:
  • cca 30 kusů

  • Ingredience:
  • 1 lžíce + 1 a 1/2 lžičky práškové želatiny
  • 400 g krupicového cukru
  • 1/2 lžičky vanilkového extraktu
  • moučkový cukr na poprášení
  • barevný cukr nebo kokos obarvený potravinářským barvivem na obalení
Marshmallows

Postup:
1 Do mísy, ve které budete vše následně šlehat (ideálně vyšší mísa, jinak budete mít vše od cukru, nic moc), vlijte 170 ml studené vody a nasypte želatinu. Nechte nabobtnat.

2 Mezitím si připravte cukrový sirup. Krupicový cukr a 125 ml vody pokojové teploty dejte do hrnce a na středním plameni vařte, dokud nedosáhne teploty 120°C (doporučuji ve finální fázi míchat v kuchyňských chňapkách, celkem to hřeje).

3 Sirup vlijte na želatinu a pomocí elektrických metel začněte šlehat, nejdříve na pomalé otáčky, poté postupně přidávejte; šlehání by mělo trvat asi 10 minut. Cílem je hebká nadýchaná hmota podobná sněhu z bílků.

4 Do hmoty zašlehejte vanilkový extrakt a hmotu přemístěte do moučkovým cukrem vysypané formy nebo hlubšího plechu. Pracujte rychle, nezapomeňte na to, že je v tom želatina a pěkně rychle to tuhne. Posypte dalším moučkovým cukrem a nechte 1 hodinu stát. Vykrájejte barevné tvary (doporučuji přenechat dětem či někomu se svatou trpělivostí) a obalte je v barevném cukru nebo kokosu či kakau.

Jak připravit barevný cukr?
Barevný cukr nemusíte kupovat, lze jej připravit doma tak, že nalijete do mističky trochu vodky (tak lžíci) či jiného alkoholu, rozmícháte v něm trochu potravinářského barviva. Poté nasypejte dostatečné množství cukru, aby nasáklo veškerý roztok. Až se alkohol odpaří, máte hotovo. Nezapomeňte však, že potravinářská barviva patří mezi syntetické látky označované E kódem, které mohou mít dopad na váš zdravotní stav. Proto doporučuji nahradit barevný cukr spíše bílým kokosem či hnědým kakaem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama