Narozeninové menu

10. dubna 2015 v 23:30 | Kozí máma |  Speciální menu

K události svých narozenin jsem se rozhodla sezvat rodinu a ukázat jim, jak umím vařit. Co se týče receptů, tak se jich nabízelo nepřeberně. Bylo třeba brát v potaz, že budu mít co do činění s dost konzervativními strávníky (řízek, svíčková, ražniči, pečené kuře) a proto mi zabralo dost času přemýšlení nad tím, jak jim podsunout chutné a zvláštní pokrmy, které jejich konzervativní já neodradí, ale zároveň budou dost kreativní na to, aby je gastronomicky obohatily. Nakonec jsem našla inspiraci ve své oblíbené restauraci La Brusla, kde jsem obšlehla část jednoho jejich speciálního menu a obohatila jej o své oblíbené zvěřinové ragů.
Naplánování celé události dalo zabrat - nákup surovin, vymýšlení způsobu servírování, dvoudenní příprava pokrmů (není v lidských silách to všechno zvládnout za jeden den spolu s úklidem domu a příjemným pohostinstvím, ale možná je to také proto, že jsem měla potřebu si všechno vyrobit sama, proto jsem trávila den tvorbou toustového chleba a jinými "detaily"), příprava tabule i kuchyně tak, abych mohla rychle naservírovat všechny pokrmy a v neposlední řadě také samotný výdej pokrmů. Nicméně to stálo za to, rodinka si chrochtala blahem a jídlo jsem jim ještě nabalila i s sebou.
Menu začíná terinou, která není v těchto končinách moc obvyklá jako jeden z hlavních chodů (složením je jí podobná nám známější tlačenka), nicméně kyselkavá pažitková omáčka rychle odmetá všechny obavy a vynese vás do nebeských gastronomických výšin. Odlehčením by mohla být polévka, pokud si ovšem do ní, jako my slaninomilci, nenacpete čtvrt kila anglické. Pak už strávník lehce funí a děsí se toho, co přijde dál. Další chod není o moc lehčí, pokud nezvolíte jinou přílohu a sladká tečka vás zaručeně dorazí. Mí drazí strávníci měli trochu problém to všechno spořádat, takže je třeba správně odhadnout porce, protože ač se to nezdá, všechno jsou to dost sytá jídla a záverečný Sachr je mimoto taky fest sladký.
Doporučuji vyzkoušet, všechno jsou to jídla moc dobrá, sice těžší a náročnější na přípravu, nicméně každé události dodají slavnostní ráz a vaši strávníci to jistě ocení.


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 TomkoT TomkoT | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:04 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama