Severoafrický víkend

28. května 2015 v 13:08 | Kozí máma |  Africká kuchyně
Africká kuchyně je skvělá svou jednoduchostí, pestrostí chutí i barev a cenovou nenáročností surovin. Protože afrika je velká a recepty odtamtud nejsou příliš rozšířené (mimo jiné také proto, že je tam velký podíl negramotných lidí a mnoho z nich je příliš chudá na to, aby měli počítač a dávali recepty na internet), tak jsem se rozhodla ji nevařit podle zemí, ale rozdělila jsem ji na sever a jih, předpokládám, že Afrika nebude svými chutěmi tak rozmanitá zem od země jako Evropa.
Začala jsem tedy se severní Afrikou. Je to oblast bohatá ať už kvůli turistuckému ruchu či přírodnímu bohatství. Převládá zde muslimské náboženství a arabská kultura se samozřejmě dotýká i jídla, proto je tato kuchyně v mnohém podobná západoasijským pokrmům.
Podařilo se mi natrefit zejména na recepty z Maroka, možná se k Africe ještě časem vrátím s Egyptem, protože přece jenom takhle stará civilizace musí mít jistě velmi rozmanitou gastronomii.
Plodiny které jsou pro severní Afriku typické jsou například pomeranče, mandle, datle, cizrna. Je zde také díky přítomnosti moře rozšířený rybolov. V muslimských zemích samozřejmě nenajdete vepřové.
A zde je mé menu na první africký víkend - ideální pro ty, co drží dietu, protože po tomhle určitě nepřiberete :)

Polévka: Cizrnová
Hlavní chod: Krůtí kus-kus
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama