Australský víkend

3. června 2015 v 21:50 | Kozí máma |  Australská kuchyně
Austrálie je co do gastronomie poměrně zaostalá. Vzhledem k její vzálenosti od "starého kontinentu" se do ní trendy úpravy pokrmů dostávaly se zpožděním. Původní obyvatelé se stravovaly takzvaným "bushfood", tedy jídlem z buše. Jedná se o tamní typické plodiny, semena, houby a živočichy, mnohé z nich nenajdete nikde jinde na světě. Modernější trendy sem byly přivezeny až kolonizátory, tedy angličany.
Mezi typické suroviny patří určitě klokaní maso, proto jsem jej zařadila hned do dvou receptů. Australané jej konzumují v menší míře než ostatní masa. V Austrálii jsou dále oblíbené mořské ryby a plody, hovězí a jehněčí. Dále se tam setkáte i s krokodýlím masem či emu. To vše nejraději připravují na grilu.
Dále je tu chléb damper, pomazánka Vegemite, dort Pavlova, či dýňová polévka. Prostě neuvěřitelná spousta dobrot šmrcnutá euroasijskou gastronomií s australskými surovinami. Proto vybrat pouze čtyři jídla (resp. pět) nebylo vůbec jednoduché, myslím ale, že to byl zatím jeden z nejpovedenějších víkendů, protože co chod, to skvost. Rozhodně vyzkoušejte!

Chléb: Damper
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama