Jak si zlepšit imunitu?

7. června 2015 v 12:00 | Kozí máma |  Životní styl
Na tenhle článek jsem se chystala fakt dlouho, bohužel mi nevyšlo jej zveřejnit v zimě, jak jsem měla v plánu, tak ho sem hážu až teď. Každý z vás jistě také řeší počátkem zimy a hlavně v chřipkovém období jak neonemocnět. Cpete do sebe různé preparáty a farmaceutické firmy si mnou ručičky, jak se jim zase sezóna vydařila. Zapomeňte na všechny zbytečné tabletky slibující vám věčné zdraví a vsaďte na přírodu.
Letošní zimu jsem na sobě a svém manželovi otestovala znalosti nabyté z knih i různých článků a světe div se - celou zimu jsme zvládli ve zdraví. I v té nejhorší chřipkové sezoně, kdy na nás lidi chrchlali ze všech stran jsme byli oba zdraví jako řípy, přestože předchozí sezóny jsme nikdy nezvládli bez antibiotik. Ráda se s vámi podělím o tajemství našeho úspěchu, které spočívá v několika málo jednoduchých a čistě přírodních věcech, mnohé z nich jsou odzkoušeny již našimi předky.

1. Droždí

Světe div se, je to tak. Surovina, bez níž by se pekařský, pivovarský, lihovarský ani vinařský průmysl neobešel. Surovina, kterou seženete za 3 koruny v každé sámošce. Profesorka Anna Strunecká ve své publikaci Doba jedová 1 (Triton, 2011) uvádí tajemství lidí, kteří nikdy neonemocní. Jednalo se o tři body - žvýkat denně stroužek česneku, ke snídani jíst lžičku droždí a jíst méně než je běžné. Z toho všeho pro nás zapřísáhlé gurmety bylo schůdné pouze droždí. Česnek by se sice dal přežít, ale mě osobně dráždí slinivku a navíc vzhledem k tomu, že denně přicházíme do styku s lidmi, tak by z našeho odéru asi neměli radost.
Droždí (neboli kvasnice), je tou nejgeniálnější kapslí plnou vitaminů, kterou kdo kdy vymyslel. Droždí obsahuje vitaminy B1, B2, B5, B6, kyselinu listovou, vitamin H a D. Tyto vitaminy mají zejména vliv na nervovou funkci a pomáhají udržovat zdravou pokožku. Také příznivě ovlivňují trávicí ústrojí a srdeční soustavu. Z minerálních látek stojí za zmínku vyšší obsah chrómu, který se podílí na udržení stálé hladiny glukózy krvi či dokáže snížit neodolatelnou chuť na sladké.
Mnoho obchodů prodává droždí na váhu, proto nemusíte nakupovat hordy 42 gramových kostiček. V Hrušce a Jednotě se mi daří kupovat kilové balení pekařského droždí Vivo (výrobce Lesaffre). Za 38 korun, no neber to. Nějakou dobu vydrží. Droždí se doporučuje konzumovat buď ráno nalačno anebo večer před spaním. Neměli byste jej jíst v průběhu dne, protože by vám v těle mohly vznikat toxické metabolity (prostě když si ty kvasinky nacpete do žaludku, kde je spousta natráveného jídla a zasypete je dalším jídlem, tak to není uplně OK). Když si na chuť droždí zvyknete, bude to v pohodě a navíc, když se rozhodnete upéct si domácí pečivo, nebudete se muset stresovat s tím, jestli máte v lednici nějakou zastrčenou kostku droždí nebo ne.

2. Ovocná šťáva

Ať už freshe nebo smoothie, ovocné šťávy jsou prostě boží. Podaří se vám tak do těla dostat spoustu vitamínů a jiných potřebných látek a v jednom pohárku do sebe nalijete víc ovoce než se vám podaří běžně sníst. ALE! Určitě tyto nápoje nepijte místo jídla! Slyšela jsem už o takových šílenostech a je to BLBOST. Někteří lidé se takto snaží zhubnout, sice zhubnou, ale na úkor svého zdraví. Tyto nápoje totiž neobsahují vše, co naše tělo potřebuje k běžnému provozu a my prostě musíme za den sníst určité množství sacharidů, tuků a bílkovin, abychom mohli existovat. Takže nápoje ano, je to úžasný zdroj vitaminů, ale jako doplněk stravy, ne místo jídla!
Doporučuji si pořídit odšťavňovač či dobrý mixér a frčet si to doma ve velkém. Je nesmysl za to utrácet velké peníze ve stáncích. S manželem jsme si odšťavňovali v té nejhorší chřipkové sezóně tak 2-3 krát týdně. Ovoce je sice v zimě dražší a odšťavňovač taky něco stojí, ale když srovnáte ty prachy, co vám utečou během nemocenské, co utratíte za léky a nějaké zbytečné doplňky stravy, tak na tom s ovocem ještě vyděláte. Nezapomeňte pořádně kontrolovat ovoce, které nakupujete - nesmí být zaplísněné. Plísně proukují nebezpečné toxiny, které zdraví škodí. A opravdu stačí, když je na potravině jen malý chomáček plísně. Tím, že ji odříznete ničemu nepomůžete, protože mycelium (de facto podhoubí) je prolezlé celou potravinou, i když není vidět.

3. Jóga - harmonie těla i mysli

Jóga není na světě žádnou novinkou a přesto se stále těší velké oblibě. Zrodila se v Indii už před více než 5 000 lety. Jelikož jsem zatím amatérský nadšenec a o józe toho moc nevím, nebudu se zde široce rozepisovat - kdo má zájem informace si najde.
Jóga je naprosto geniální cvičení, při němž se zrelaxujete jak po psychické, tak i fyzické stránce. Proto lidé, kteří cvičí jógu jsou vyrovnaní a klidní (a úžasně ohební). Trochu rozdíl oproti "nabušencům" z posiloven a fitek. Při józe se uvědomujete celé své tělo a krásně se s ním sehráváte. Nemusíte ani nikam docházet, můžete si zacvičit i doma v obýváku. Na internetu je spousta videí. S manželem máme nejraději videa od cvičitelky Zuzany Klingrové - oproti některým jiným je tady tato slečna úžasná éterická bytost, která vám dokáže při cvičení předat i prostřednictvím pouhého videa spoustu pozitivní energie. Nezapomeňte, že to, jak se cítíte po duševní stránce se odráží i na vaší fyzické schránce.

4. Netopte si - otužte se!

Protože doma topíme dřevem, což stojí spoustu práce, zvykli jsme si, že topíme jenom navečer a přes den to nějak ustojíme. Stejně dobře dokáže v zimě zahřát také mikina, ponožky, deka či tělo blízkého :) A tak máme doma v zimě běžně 16-19°C. A světe div se, jsme otužilí. Oproti našim přátelům, kteří mají doma běžně "trenkovou teplotu" (čili přetopeno až hrůza) z nás nejsou takové citlivé kytičky.

5. Nechť je strava Tvým lékařem

Již moudrý Hippokratés tvrdil: "Tvá výživa bude tvým lékem," a nemýlil se. Troufnu si tvrdit že velmi mnoho nemocí pramení ze špatné stravy. Já sama nejsem sice nejvzornějším strávníkem a to hlavně proto, že jídlo prostě miluju a tak si ho dopřávám. Ale snažím se přemýšlet nad tím co jím, v jaké kvalitě, čtu etikety a zajímám se. Snažím se o minimalizaci uzenin, které jsou v našem kraji největším zabijákem. Čas od času se snažím být vzorná a zadávat si svůj jídelníček do kalorických tabulek (www.kaloricketabulky.cz) , což je výborná stránka nejenom pro dietáře, ale pro každého, kdo se o jídlo trochu zajímá. Podle zadaných údajů se vám automaticky nastaví doporučené denní dávky jednotlivých nutrientů a vy si pak jen zadáváte, co jste snědli. Skvěle pak získáte přehled o tom, nakolik je vaše strava vyrovnaná. Prostě ovoce a zeleniny není nikdy dost, uzenin jen po skromnu a celozrné pečivo nemusí být váš nepřítel.


Tip na závěr
  • Pokud se zajímáte o své zdraví a o to, co je ohrožuje, vřele vám doporučuji přečíst si knihy Doba jedová 1, 2 od profesorů Strunecké a Patočky, které jsem zmínila už u prvního bodu. Dozvíte se tam spoustu zajímavých informací o tolik probíraném očkování či o toxinech, které se vyskytují všude kolem nás.
  • Hledáte-li nějaký přírodní zázrak, doporučuji kokosový olej. Lze jej použít na vaření, pro ošetření kůže či při kvasinkových infekcích. Jedná se o 100 % přírodní produkt, který má všestranné využití a navíc skvěle chutná a voní.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 positive-attitudes positive-attitudes | Web | 10. června 2015 v 11:03 | Reagovat

To zní dobře :)

2 skyppy2000 skyppy2000 | 11. června 2015 v 21:37 | Reagovat

Já se držím osvědčené metody, díky které jsem už nebyl sedm let nemocný. Je fakt, že já mám hodně silnou imunitu.
Mám totiž Gilbertův syndrom (to je onemocněn jater v podstatě když na mě něco leze, tak zežloutnu, nebo zežloutnu i když mě nic není, ale dám si hodně kávy)

osvědčený recept - každé ráno šup do sprchy a osprchovat se studenou vodou - nejen, že Vás to probere a jste pak čilejší, ale má to výborný účinek na zdraví.

Dále když na mě něco leze, vymačkám si dva citrony do sklenice (pěstujeme ve skleníku své bio domácí) a šup na ex :)). Ano, je to driák, ale zabírá to.

No a také - vzhledem k tomu že žiji v Saas Fee v nadmořské výšce 3,279 m.a.m. - tu máme 10,5 měsíců tuhé zimy (-35°C v prosinci je tu normálka a -20° v noci v květnu je klasika) - vždy vylezu ven v tričku a ten studenej vichr co má tak -40° mě probere dostatečně.

Sníh je tu v podstatě celý rok (v prosinci 6,5 metrů sněhu je úplně normální a nahoře na ledovci je  prý i 8 metrů sněhu a v květnu dva metry nejsou výjimka. Občas se stane, že sníh v druhé půli srpna tak na 14 - 20 dní zmizí úplně, ale za těch 15 let co tu žiji jsem to tu zažil jen 3x.

Ale je tu moc krásně a do Čech se vrátím za 35 let v 58 až budu v důchodu. Ta modrá obloha když se schyluje k soumraku, a v zimě k tomu ještě velké bílé čepice na vrcholcích hor a mantinely tak velké, že ani značky nejsou vidět. Prostě nádhera. Pak spadne lavina a jste na 2 - 10 dní odřízlí od světa :)). Ale i tak bych neměnil.

Přeji Vám všem hodně zdraví, štěstí a ať se Vám splní vše co jste si přáli.

Ze Švýcarska zdraví Adam McCartney

3 skyppy2000 skyppy2000 | 11. června 2015 v 21:42 | Reagovat

Ještě je vynikající čerstvý med asi 1 polévková lžíce a 85% slivovice - nejen to zahřeje, ale také posílí zdraví

4 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 8. července 2015 v 12:19 | Reagovat

Obávala jsem se, že nenajdu ani jeden bod, který bych splňovala :-)
Ale našla jsem :-)
Bydlím totiž v přízemí, místy je naše podlaha kus pod úrovní chodníku a dostat  teplotu v bytě na "trenýrkovou" nezvládáme, pokud venku není aspoň týden víc, jak 30 stupňů :-)
No a pokud venku mrzne, jsme rádi, že některé místnosti vytopíme na 17 stupňů :-)
A je to fakt, z celé rodiny marodí v zimě jen dcerka, která nedokáže pozřít ovoce a zeleninu :-) No, snad se jí chutě po pubertě změní :-)

5 Morell Morell | Web | 8. července 2015 v 15:33 | Reagovat

Česnek je přírodní čistidlo, škoda, že hu tu moc nezmiňuješ. Já s ním úspěšně nahrazuji antibiotika, neboť jde o antibiotikum přírodní a taky srovnává trávení. Stačí si potírat kůži a prosákne do těla dost na to, aby ti smrděl z pusy, tak snadno tělem proniká.
Pak opravdu to otužování - chladnější teplota a opravdu ta studená sprcha, jak si na to člověk právně navykne, tak je to skutečný posilovač imunity, který zajistí její funkci i při vyčerpání těla, nebo právě ve velkém chladu.

6 sarushef sarushef | Web | 8. července 2015 v 19:50 | Reagovat

To s tou stravou je zlatý pravidlo :)

7 Blanka Blanka | Web | 8. července 2015 v 23:07 | Reagovat

Otužování můžu sama doporučit.Zhýčkané panelákové dítko přešlo do nepříliš wafkově vytápěného bytu a světe div se - žádné rýmičky a kašílky!

8 May May | Web | 9. července 2015 v 8:14 | Reagovat

Přesný. Proč lidi dostávaj rýmu? Nejsou schopní čelit zimě, protože se nabalujou jak eskymáci. Proč je jim furt blbě? Protože furt berou prášky, kouřej a chlastaj. A žerou mrdky, s prominutím. A nesportujou. Takže máš naprostou pravdu, můžu to potvrdit.. před rokem a půl jsem začal denně cvičit, nekonzumuju žádný prášky, doplňky stravy ani nic podobnýho, meju se studenou vodou, nepiju a nekouřim.. a nebyl jsem za tu dobu ani jednou nemocnej.
*fanfáry*

9 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 9. července 2015 v 9:10 | Reagovat

Droždím mě cpala maminka, že prý pak můj odér bude odpuzovat klíšťata. No nevím, jestli jenom klíšťata...:)

10 mengano mengano | E-mail | Web | 9. července 2015 v 11:02 | Reagovat

[9]: Máš jistotu, že Ego není klíště:)

11 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 9. července 2015 v 12:09 | Reagovat

Imunitu si člověk nejvíce zlepší tím, že se stane poslancem.:-D
Jinak já jsem jako kluk vždycky s oblibou mámě uždiboval droždí, když něco pekla nebo vařila. Tak asi proto jsem byl za celý svůj dospělý život pouhý jeden den v nemocnici.
Sákryš, to jsem na to krájené droždí úplně dostal chuť, když jej tak vidím. A já se tady jako idiot zatím cpu pangaminem.

12 Kateřina Kateřina | Web | 6. listopadu 2015 v 13:11 | Reagovat

Článek je perfektní a jsem vděčná za tipy. Poslední dobou nad tímto tématem hodně přemýšlím a je fajn si přečíst něco od informovaného ,,laika", který, když něco doporučuje, má to ozkoušené.
Chtěla bych ale upozornit na jednu věc. Protože studuji potravinářství, mnohdy mi přednášející zboří to, co jsem si myslela už dlouho. Třebas že kokosový olej je zdravý. Není! Tedy, není vůbec dobrý na jídlo, jako kosmetický přípravek je úžasný. Má totiž ještě horší složení, než sádlo, a jak víme, tak sádlem se určitě nepajcuje člověk, který chce žít zdravě... takže jako kosmetika ano, ale nejíst!

13 Kateřina Kateřina | Web | 6. listopadu 2015 v 13:15 | Reagovat

[9]: Možná je odrazoval vitamín B :-)

14 Kozí máma Kozí máma | Web | 6. listopadu 2015 v 16:54 | Reagovat

[12]: Ahoj Kateřino! Díky za příspěvek. Také jsem studentkou přírodních věd se zaměřením na technologii potravin, takže za informovaného laika bych se úplně neoznačila :-P Každopádně díky za názor. Co se týče kokosového oleje, tak si dovolím nesouhlasit - je doporučován zejména pro tepelnou úpravu, kdy se díky složení MK nepřepaluje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama