Jak upéct slaný dort?

24. července 2015 v 22:40 | Kozí máma |  Ostatní
Na narozeniny mého manžela jsem se nějakou dobu připravovala. Chtěla jsem mu upéct něco božího, ale zároveň vím, že na sladké moc není. A stejně už dortům ve tvaru podkov a podobným pitominám dávno odzvonilo. Jasnou volbou byl tedy slaný dort, které se teď dostávají do módy. Kuchtičky dělají slané dorty různě. Většinou jsem našla dílka, která vypadala jako slané obložené mísy s uzeninami, sýry a pomazánkami sestavenými do určitého tvaru. Má vize byla víc dortovější - tedy korpus ze slaného pečiva proložený pomazánkami a korunovaný idylickou krajinkou v podobě uzeninové hory, nivového rybníku, oveček ze sýra, sýrového kopce sypaného pažitkou a bazalkou a pasáčka oveček - mého muže. Takhle zhruba vypadaly mé návrhy:


1. Těsto na korpus

U klasických sladkých dortů se používá většinou piškotové těsto. Jednoduché a rychlé. U slaného dortu jsem se rozmýšlela nad několika možnostmi, mezi něž patřilo těsto na toastový chléb, těsto na foccaciu, těsto na kynutý chléb, těsto na bagety či těsto na briošky. Nakonec zvítězilo těsto na bagety a těsto na briošky (zvýrazněný text je zároveň odkazem na recept). Vykynuté těsto jsem přesunula do vymastěné širší dortové formy a pekla cca 45 minut při približně 200°C. Vzhledem k tomu, že se jedná o těsto kynuté, tak korpus nabude mnohem více, než jste zvyklí u těsta piškotového. Před zdobením doporučuji korpus seříznout (ten horní je nejjednodušší obrátit "dnem vzhůru", pak bude zaručeně rovný), aby byl dort perfektní. Já si říkala, že mám přírodní motiv, tak mi tam kopeček nevadí - chyba lávky, z kopečku bohužel všechno padá a špejle v dortu nikomu moc nechutnají. Ale to jsou zkušenosti.


2. Pomazánky

Vybarte takové, jaké vám chutnají. A nezapomeňte, že je možná budete jíst dohromady, takže by se neměly chuťově moc přebíjet. U mě byla ve hře česneková (ale ta je moc agresivní), bramborovosalátová (moc těžká, špatně kombinovatelná), vajíčková, sýrová a nivová. Zvítězily poslední tři a samotný korpus jsem potírala neutrálním pomazánkovým máslem.


3. Zdobení


Nakupte si oblíbené uzeniny, sýry a zeleninu. A nějak to dejte dohromady. Na věci estetické jsem totálně levá a jde to poznat. Venku pětatřicet ve stínu a já se v přetopené kuchyni cítila jako Pat a Mat zkřížený s Pejskem a Kočičkou. Nervózní jak prvnička před porodem jsem to ve strachu z možné mikrobiální kontaminace, která je všude kolem nás a když počasí tak topí, tak se mikroorganizmy mohou všude a hlavně v mém dortu vesele množit, jsem to na korpus tak nějak rychle naplácala a nespokojena se svým mrzkým výkonem jsem to otráveně předala oslavenci. Manžel mi nadšeně děkoval s tím, že hezčí dort k narozeninám ještě nedostal. Nevím, jestli z něho mluvil hlad nebo láska a nebo měl tak smutný dětství, že nikdy nedostal pěkný dort. Každopádně všechno nejlepší, miláčku!

Vám přeji mnoho štěstí při tvorbě vašich dortů, ať vám to jde lépe než mě a ať dorty oslavencům chutnají! Doporučuji zdobit za chladného počasí, ať vás netlačí teplota místnosti. Slaný dort dělejte spíš na oslavu než jen tak, protože pokud nejte početná rodina, ale třeba jenom dva jako my, tak to budete jíst týden. Pokud vás zajímá, jak jsem vytvořila pažitkovo-bazalkový kopec, tak se jedná o koule podle tohoto receptu. Pastevec a ovečky jsou vytvořeny z kuliček z těsta na bagety, tedy stejné těsto ze kterého je část korpusu.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama