Slovácký víkend

23. července 2015 v 22:27 | Kozí máma |  Česká kuchyně
Když jsem se pustila do vaření světových kuchyní, tak jsem nemohla opomenout i tu Českou. A jako rodilá Češka si myslím, že je třeba abych se naší kuchyni věnovala o něco více než jiným, proto tématické víkendy zaměřím na různé části naší vlasti. A jakožto Moravanka musím začít tou naší, Slováckou kuchyní.
Úvodem bych chtěla říct, ať zapomenete na výdobytky moderní doby, jako je guláš či řízek. To NENÍ česká kuchyně. Laskavě se uvědomte, že guláš pochází z Maďarska a řízek z Itálie. Naši předkové tato jídla neznali. Mnoho jsme později převzali od našich sousedů, naše kuchyně je úzce spojena s tou Rakouskou, ale mnohá jídla nelze považovat za typicky česká. Naše kuchyně je podobná kuchyním jiných východoevropských zemí. Je tomu tak díky klimatu v němž rostou pouze určité plodiny, které jsou uchovatelné určitým způsobem. Proto základem tradiční stravy našich předků byly brambory, zelí, česnek, mák, povidla, luštěniny a obiloviny. Maso se konzumovalo pouze výjimečně, takže způsob stravování se blížil vegetariánství, alespoň v chudších rodinách. Pokud už bylo nějaké maso, tak nejčastěji to byl králík či drůbež. Často rodina vykrmovala celý rok prase, to se v zimě zabilo a získané maso se konzervovalo uzením. Z mléčných výrobků se konzumoval a vyráběl nejčastěji tvaroh. Byl kladen důraz zejména na nasycení, proto jídla z naší oblasti jsou hodně hutná a sytá.
Snažila jsem se pro Slovácký víkend najít jídla, která zahrnují co nejtypičtější suroviny. Manželovi moc chutnalo (mě zejména vdolečky po kterých se jenom zaprášilo), takže vyzkoušejte, možná i vám mnohé zapomenuté pokrmy zachutnají.

Předkrm: Zelbulgur
Hlavní chod: Kúsky se zelím
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama