Frapé

4. srpna 2015 v 14:51 | Kozí máma |  Řecká kuchyně
Káva frappé (řecky φραπές) je de fakto ledová káva s pěnou na povrchu, která se vyrábí z instantní kávy. Byla náhodou objevena v roce 1957 na Mezinárodním veletrhu v Soluni, kdy zástupce firmy Nestlé, Giannis Dritsas, byl vystavovat nový produkt pro děti: čokoládový nápoj vyrobený okamžitě smícháním s mlékem a třepáním v shakeru. Dritsasův 'zaměstnanec Dimitris Vakondios hledal způsob, jak si připravit svou instantní kávu během přestávky, ale nemohl najít žádnou teplou vodu, a tak míchal kávu se studenou vodou a ledem v šejkru. A frappé bylo na světě. Bylo uvedeno na trh hlavně firmou Nestlé a je jedním z nejoblíbenějších nápojů v Řecku, a je k dispozici na prakticky ve všechn řeckých kavárnách.V současnosti je to nejpopulárnější káva mezi řeckou mládeží a zahraničními turisty. Je velmi populární v Řecku a na Kypru, a to zejména v létě (není divu, komu by se chtělo v těch pařácích lemtat horké kafe), ale rozšířila se i do mnoha dalších zemí, zejména díky jednoduchému způsobu přípravy a své lahodné chuti. Slovo frappé pochází z francouzského slovesa frapper, což znamená "udeřit"; tedy popis toho, co s šejkrem provádíte. V současnosti najdete v nabídkách kaváren jak frapé, tak ledovou kávu nebo třeba frappucino. Kdo se v tom má vyznat. Já vám nabízím recept na prosté a úžasné frapé, které se do těchto veder skvěle hodí. Pokud nejste kafaři, tak dejte poloviční množství kávy. Já která obvykle jedu jen v čaji jsem měla s touhle náloží co dělat...


Jak dlouho?
  • Doba přípravy: 5 minut
Počet porcí:
  • 1
Ingredience:
  • 2 lžičky instantní kávy
  • 2-3 lžičky krupicového cukru (nebo podle chuti viz Něco navíc)
  • kostky ledu
  • 4 lžíce mléka
Frappé - řecká ledová káva


1. Instantní kávu vsypte do šejkru nebo uzavíratelné sklenice, třeba na zavařování. Přidejte cukr podle chuti a 8-10 lžic studené vody. Šejkrujte asi 30 vteřin nebo víc, až vznikne hustá pěna. Podle chuti můžete v pěniči mléka napěnit mléko.
2. Zhruba do poloviny vysoké sklenice vsypte kostky ledu, vlijte kávovou pěnu, přidejte studené mléko nebo mléčnou pěnu a dolijte vodou. Servírujte s brčkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama