Pão de Queijo

29. srpna 2015 v 10:43 | Kozí máma |  Brazilská kuchyně
Pão de Queijo [čti paondžkejž] doslova znamená sýrový chléb a jedná se o nadýchané křehké bochánky, které si snadno a rychle připravíte asi během 45 minut včetně pečení. Jedná se v podstatě o odpalované těsto (Brazilci si v tom nějak frčí), kde klíčovou roli hraje tapioková mouka. Je třeba surovinu nepodcenit, tak jako jsem to udělala já (něco ve stylu - kde seženu tapiokovou mouku, no co do města nejedu, tak zkusím co dům dal). Takhle to u toho kouzelného pečiva nefunguje. Upečete to rychle, ale správně to bude jen z tou jedinou. Proto možná moje chlebíčky vypadají hezky, ale rozhodně konzistenčně neodpovídají těm brazilským.
Údajně se jedná o pečivo s dlouhou historií, neví se přesně jak a kdy, ale v Brazílii bylo zaznamenáno už v 18. století. Rozšířilo se až o sto let později, okolo roku 1950. Pokud navštívíte Brazílii, určitě na ně narazíte úplně všude - v supermarketech, ve stáncích rychlého občerstvení, v pekárnách i u nějaké mamasity doma. Navíc se jedná o pečivo bez lepku, takže celiakici, jásejte! A já jakmile zavítám do města, navštívím zdravou výživu, nakoupím tapiokovou mouku a vrhnu se na brazilský chléb znova. Protože ty moje sýrové cihličky sice byly dobré, ale věřím, že když použiju správnou mouku a vyrobím ty měkoučké a nadýchané bude to jiná liga!


Jak dlouho?
  • Doba přípravy: 30 minut
  • Pečení: 15 minut
Počet porcí:
  • 30 ks
Ingredience:
Těsto:
  • 500g tapiokové mouky
  • 200g strouhaného parmezánu (nebo případně čedaru)
  • 4 vejce
  • 1 a 1/2 hrnku teplého mléka
  • 125 g másla
  • sůl, pepř
Brazilské sýrové bochánky


1. Do hrnce dejte mléko s máslem a zahřejte k varu. Pak k němu přidejte mouku, podle chuti osolte a opepřete. Vše promíchejte a přidejte ke směsi ušlehaná vejce a nastrouhaný sýr. Důkladně prohněťte.Nechte těsto nejméně 15 minut odpočívat. Mělo by zhoustnout. Mezitím si předehřejte si troubu na 180°C.
2. Asi po čtvrt hodině zkontrolujte těsto. Pokud bude stále řídké, vezměte větší hrnec a dejte v něm vařit vodu. Postavte mísu na hrnec s vroucí vodou a míchejte dokud těsto nezačne pořádně houstnout. Sýr se začne lehce rozpouštět, takže bude dělat jako by hrudky, ale to nevadí, v troubě se opět rozpustí a spojí s moukou. Až bude těsto hustší, dejte mísu bokem a nechte směs vychladnout.
3. Vychladlou a zhoustlou směs (bude připomínat pudink) můžete začít tvarovat do kuliček a dávat na pečícím papírem vyložený plech. Jestli se kuličky na plechu trošku roztečou, vůbec nebojte, v troubě se zase hezky vytvarují a zvednou. Dejte je do trouby (ideálně horkovzdušné) péct na 10-15 minut, lehce dozlatova. Kuličky je nejlepší podávat ještě trochu teplé, aby se v nich sýr hezky táhl. Ale za studena si na nich také pochutnáte. Vydří až dva, tři dny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama