Brazilský víkend

2. září 2015 v 12:00 | Kozí máma |  Brazilská kuchyně
Brazilskou kuchyni jsem brala s rezervou a neměla jsem od ní velká očekávání. Avšak už od prvního sousta popadla mé chuťové buňky a začala s nimy tančit ve víru divokých rytmů. Zamilovala jsem se do ní. Každým soustem vás překvapí, kombinuje jednoduché se složitým, sladké se slaným, tradici s exotikou. Kdybych chtěla říct něco špatného o brazilské kuchyni asi bych musela dost dlouho přemýšlet. Protože všechna jídla, které jsem na Brazílii udělala byly prostě bóží.
Brazílie se nachází v tropické oblasti a je obklopena oceánem, což se samozřejmě projevuje na pokrmech, které jsou převážně z ryb, mořských živočichů a velkého množství tropického ovoce a zeleniny.
V Brazílii jsem udělala poprvé výjimku a vynechala jsem polévku. Původně jsem měla v plánu polévku z černých fazolí (protože manžel rybí polévky nerad a ani dýňové mu nejedou - obě dvě se v Brazílii hojně vaří), nicméně se mi nepodařilo černé fazole sehnat,tak jsem polévku protentokrát vynechala. Avšak i tak bylo naše brazilské menu pestré. A nezapomňte si k Brazílii připravit kalabasu plnou lahodného nápoje maté!

Studený předkrm: Melounový salát
Teplý předkrm: Coxinha
Nápoj: Maté

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama