Brigadeiros a Bejinhos

1. září 2015 v 19:20 | Kozí máma |  Brazilská kuchyně
Brigadeiros jsou tradiční brazilské čokoládové bonbony či pralinky. Jejich historie je relativně mladá, první brigadeiros byly vyrobeny v roce 1945. Narazíte na ně při všech brazilských slavnostech. A staly se doslova symbolem Brazílie. Bohatí či chudí, všichni baští brigadeira. Brazilci je připravují dětem k narozeninám místo dortu, pokud se nechtějí plácat s kuličkama tak je jedí přímo u televize z kastrolu (zkusila jsem to při vaření. není to dobrý nápad - pálí to jak čert! počkejte až hmota trochu zchládne). A v restauracích použijí na přípravu nóbl suroviny a prodávají to jako gurmánský dezert. Brigadeiro je v portugalštině označení pro brigádního generála. Ve slangu obyvatel z jihu země se těmto kuličkám také říká negrinho či blackie, což netřeba překládat. Původ tohoto slangového označení samozřejmě souvisí s typickou černou barvou kuliček. Je vícero verzí o tom, jak tyto kuličky vznikly. Jedna tvrdí, že bylo po druhé světové válce nedostatek surovin a lidé se snažili vymyslet nějaký dezert z kondenzovaného mléka a čokolády, protože bylo málo čerstvého mléka a cukru. Jiní zase tvrdí, že brigadeiros byly vytvořeny během volební kampaně populárního generála Gomeze na prezidenta v roce 1945. Gomes se sice prezidentem nestal, ale brazilské lanýže, jak se těmto kuličkám s oblibou v zahraničí přezdívá, si žijí svým životem dál. Dokonce se dočkaly i několika obmněn v podobě cukrovinek beijinho [čti bejžiňjo - v překladu z portugalštiny to znamená polibek], casadinho, cajuzinho atak dále. Bejinhos obsahují i kokos, cajuzinho kokos a kousky kešu. casadinhoje brigadeiro bez čokolády. Moranguinho je s jahodamia olho do sogra zas obsahuje kokos a švestky.


Já vám přináším ten nejzákladnější recept na brigadeiros a na bejinhos de coco. Jedná se o pohoštění do 30 minut. S manželem jsme si zamilovali hlavně bejinhos. Jejich chuť i suroviny vám budou jistě připomínat domácí rafaelo. Zkoušela jsem obojí a myslím že bejinhos jsou ještě o třídu lepší. Takže mám další originální vánoční cukroví.


Jak dlouho?
  • Doba přípravy: 30 minut
Počet porcí:
  • 25-30 kusů
Ingredience:
Brigadeiros:
  • 1 lžíce másla
  • 1/2 plechovky slazeného kondenzovaného mléka
  • 1 a 1/2 lžíce holandského kakaa
  • čokoládové zdobení na obalení
Beijinhos
  • 1 lžíce másla
  • 1/2 plechovky slazeného kondenzovaného mléka
  • 180 g strouhaného kokosu
Brazilské čokoládové a kokosové kuličky

Rozehřejte pánev, přidejte máslo, kondenzované mléko a kakao nebo 125 g kokosu - podle toho, který typ kuliček děláte. Ztlumte oheň a stále míchejte. Na povrchu hmoty se vám začnou objevovat velké bubliny. Míchejte asi 10 minut - hmota musí být tvarovatelná. Poté směs přesuňte na talíř a počkejte, dokud nezchládne na pokojovou teplotu. Poté si namastěte ruce máslem, a z hmoty odrajujte lžičkou kousky, které vyválíte do kulovitého tvaru. Podle druhu je pak obalujte buď v čokoládových tyčinkách nebo v kokosu. Doporučuje se je podávat při pokojové teplotě - nestihnou se ani zkazit, protože zmizí opravdu velmi rychle.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama