Japonský víkend

16. září 2015 v 19:47 | Kozí máma |  Japonská kuchyně
Japonská kuchyně se stejně jako mnoho ostatních asijských kuchyní těší velké popularitě. Proč tomu tak je je vcelku jasné. Asiaté se narozdíl od křesťanských zemí věnovali jídlu celá staletí, protože to bylo v souladu s jejich náboženstvím a filosofií (pro křesťanský svět je obžerství jedním ze smrtelných hříchů, chápej). Proto i příprava jídla je pro ně určitým rituálem. A většinou se jedná o jídla sofistikovaná, velmi chutná a nutričně významná. Ani do vzhledu jim nelze nic vytknout.
Bohužel pro nás mnoho surovin je v našich podmínkách nevyrobitelných, proto se k nám musí dovážet až z dalekého východu. Což se odráží i na jejich ceně. Mezi nejdražší japonské suroviny se řadí různé druhy mořských řas či například pasty miso. Pokud chcete kvalitní rýži na sushi, tak i za tu si připlatíte víc, než jste zvyklí za rýži platit.
Mimo již výše zmiňovaných surovin se v Japonsku hojně využívá zelenina, ryby a mořské plody, zázvor, wasabi, sojové omáčky, tofu.


Abych dále rozšířila své i vaše gastronomické obzory, ráda bych se chvíli věnovala masu zvanému wagyu. Jedná se o japonské plemeno (říká se mu císařský skot, produkt je známý také jako kobe beef), který produkuje maso nezaměnitelné chuti. Maso je význačné a nezaměnitelné díky specifickému intramuskulárnímu tuku, který je v pravidelném mramorování. Na kvalitě i ceně se odráží také péče o krávy, která je opravdu císařská - mají se lépe než v lázních - jsou masírovány a napájeny pivem a saké. A jak můžete jistě předpokládat, ceny za toto maso jsou opravdu velmi vysoké.
Wagyu jsem sice nesehnala, ale i tak byl náš japonský víkend pestrý a velmi chutný:

Předkrm: Chlazené tofu
Polévka: Miso
Hlavní chod: Sushi
Dezert: Yōkan

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama