Staročeský víkend

8. září 2015 v 18:23 | Kozí máma |  Česká kuchyně
Co je to staročeská kuchyně? Co si pod tím má člověk představit? Tyto otázky jsem pokládala sama sobě při psaní tohoto článku. Osobně bych pod tento nejasný název zařadila spíše panskou kuchyni, protože strava chudiny se diametrálně lišila od toho, co jedla šlechta.
V naší kuchyni má stále dominantní postavení chléb. Dále to byly obiloviny (pohanka, proso, kroupy). O maso neměla šlechta nouzi. Zvěřina byla základní surovinou. Dále to byly exotičtější kusy, které dnes okusí málokdo jako bobří ocas, skřivánek, páv, veverky, sluky, želvy, hlemýždi či žáby. Díky tomu, že si panstvo hodovalo je mnoho druhů u nás chráněných, kriticky ohrožených nebo byly zcela vyhubeny. Z vodních tvorů se konzumovaly ve velké míře ryby i mořští tvorové (raci,úhoři). Ovoce se podávalo syrové i kompotované. Velké oblibě se těšila také sladká jídla - koblihy, buchty, koláče, cukroví...
Staročeská kuchyně byla ovlivněna historickými událostmi a tak se tu prolíná kuchyně německá, italská,ruská, ale i švédská, to jak se vedly boje a jaká vojska přešla přes zem Českou. Okolo 18.-19. století se k nám dostal také vyhlášený knedlík. Dnešní český kynutý knedlík nebyl původním pokrmem českých zemí, naše kuchyně ho zřejmě převzala od tyrolských horalů. Až postupem času se stal naším národním jídlem.
Staročeskou kuchyni mám ráda. Co se mi moc nelíbí je zažité označení. Staročeský - ten název v nás vyvolává pocit patriotismu a nese v sobě určitou tradici. Přitom nikdo neví, zda se název vztahuje na oblast Čech či na celou Českou republiku. A na jaké časové období? Jak dlouho existuje Česko, které si nárokuje označení staré Česko? A myslet si, že všichni naši předci baštili úhoře a zajídali je hlemýždi je trochu zcestné. Vsadím se o co chcete, že žádný z mých předků něco takového neviděl či nejedl, když měl štěstí, tak možná věděl, co to je. Moje prababička pracovala jako kuchařka pro bohatou Židovku a jediný recept, kterým obohatila rodinou kuchyni byla čočka, kterou dříve nepoužívala.

Polévka: Kulajda
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama