Krátké zamyšlení nad plýtváním potravinami

9. října 2015 v 19:50 | Kozí máma |  Životní styl
Pro rozšíření svých gastroobzorů jsem si pustila dokument s názvem Z popelnice do lednice (zde odkaz na ČSFD), který mapoval plýtvání potravin v západoevropských zemích. Připomnělo mi to to, jak se všude tvrdí, že se do naší republiky dováží pouze druhojakostní zboží a že v Rakousku a Německu jsou na tom s kvalitou potravin mnohem lépe a že my, východoevropané jsme "popelnice Evropy".


Co když je to všechno jinak? Dokument poukazuje třeba na to, že v Německu se v supermarketu vyhazují jogurty 6 dní před datem minimální trvanlivosti. Že hordy kvalitní zeleniny i ovoce končí v kontejnerech a jak se mnoho jídla vyhodí aniž by mělo šanci dostat se ke spotřebiteli a jak i spotřebitelé vyhazují 1/3 jídla, které nakoupí.
Nejsme na tom přece jenom my, Češi lépe? Mé ekologicko ekonomické srdce plesá. Je totiž možné, že v západních zemích prostě zboží vyhodí do kontejnerů, proto mají zákazníci na pultech jen top kvalitu. A zemědělci pláčou, protože jejich brambora je moc šišatá, okurka moc zahlá a rajče nemá špatný odstín, takže jídlo se mnohdy nedostane ani do obchodu. Prachy skončí v koši. Ale bufeťáci tam mají celkem párty. Vždyť je přece krásné, že u nás alespoň něco funguje správně a že máme možnost koupit si potravinu, která je v pořádku, sic po datu minimální trvanlivosti. A levněji. Je dobré vědět, že u nás nejsou kontejnery plné dobrého jídla. Ne že by mě rajcovala zhnilá zelenina v Kauflandu (je dobrý že ty batáty s plísní měli aspoň v akci), ale to je i na spotřebiteli, nakolik si všímá toho, co kupuje. Dokument je z roku 2010, zajímalo by mě, jak Německo od té doby pokročilo.
Jsem ráda, že i ve většině restaurací (alespoň v těch moravských, ve kterých jsem pracovala) funguje takový systém, že se zbytky jídla dávají prasatům. O něco horší je to třeba v univerzitní technologické laboratoři, kde vědci k jídlu přistupují čistě jako ke vzorku a končí v koši, přestože materiál je to chemicky neznehodnocený a poživatelný. Zde moje srdce šetřilky pláče a vždycky se snažím jídlo donést alespoň dobytku. (Takže pokud někdo z naší univerzity čte můj blog - co tak pořídit nějaké ústavní prase? Aspoň by pak mohla být zabijačka, hm?)
Nutí mě to i k zamyšlení nad plýtváním s potravinami v mé vlastní domácnosti. Loni v létě jsem dělala průzkum toho, kolik utratíme za jídlo a zjistila jsem, že my, jakožto manželský pár s vlastní zahradou a zvířectvem který se v jídle neomezuje, utratíme průměrně 5000 kč za měsíc za potraviny. To není málo. Vlastně to pro mnoho lidí může znamenat i polovinu jejich platu. V historickém kontextu by to nebyla žádná novinka. Průzkumy ukázali, že lidé byli dříve zvyklí utratit více než 50 % svého platu za jídlo. Zejména tedy vyšší a střední třída.
Snažím se, aby žádná surovina nepřišla na zmar. A když už ji nezkonzumujeme my, tak ať je z ní užitek alespoň v tom, že ji sní kozy nebo slepice. I tak se stejně jako mnoho jiných hospodyněk potýkám se zaplísněnými potravinami či zhnilým ovocem/ zeleninou, které se nestihly zkonzumovat. A pokaždé je mi to líto, když to letí do koše. Zajímalo by mě, jak to máte vy? Přece jenom, čím větší domácnost, tak určitě bude víc zbytků...


Článek bych ráda uzavřela slovy autorů filmu:"Jídlo znamená život. Jenomže podle odhadů Organizace pro výživu a polnohospodářství spojených národů více než polovina končí v koši. Jídlo které v Evropě a Severní Americe končí v kontejnerech by zasytilo všechny hladovějící lidi na světě. Trojnásobně. Jak změnit systém, který vytváří tolik odpadu? Všichni z nás by měli konat jako jeden. Uvědomělí spotřebitelé, zodpovědní obchodníci, distributoři a výrobci. A samozřejmě politici a politika, která by nepodporovala plýtvání, ale naopak by podporovala větší střídmost v konzumu. "
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nikola Nikola | Web | 14. října 2015 v 13:40 | Reagovat

O dokumentu jsem již slyšela před delší dobou, ale bohužel jsem ho nikde na internetu nenašla ke shlédnutí. Moc by mě zajímal.
Co se týče třeba potravin v obchodech, tak jsem zaslechla, že když chce nějaký řetězec dám např zvadlou zeleninu, ovoce, nebo jiné jídlo zvířatům, tak musí zaplatit nějakou jeho čast. Kdežto když jídlo vyhodí, vyjde to mnohem levněji. Řekla bych tedy, že bude chyba i někde v zákonech, nejen v lidech a řetězcích. Je přeci nesmysl, aby řetězce platili za to, že se jídlo spotřebuje. Je to smutné. Jinak děkuji za článek, donutil mě se nad tématem zamyslet. :)

2 Kozí máma Kozí máma | Web | 14. října 2015 v 19:09 | Reagovat

[1]: Díky za zpětnou vazbu :) Asi to jde hold všechno ruku v ruce... bohužel...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama