Víkend s kuchyní zemí bývalé Jugoslávie

2. prosince 2015 v 20:39 | Kozí máma |  Jugoslávská kuchyně
U výběru tématických víkendu nebývám vždy příliš politicky korektní. A tak jsem si dovolila na jeden víkend sloučit Jugoslávii opět v jeden celek, abych mohla vařit, co se mi zachce. Svou chybu napravím alespoň v tomhle článku, kde vysvětlím své důvody a vyvěsím vlajky jednotlivých států.
Vzhledem k tomu, že se Jugoslávie rozpadla teprve nedávno, země, které tvořily její celek mají kuchyně velmi podobné. Proto v Srbsku, Makedonii (a třeba i Kosovu, pokud jeho samostatnost uznáváte) najdete podobné pokrmy, které mají v Bosně či Slovinsku. A vzhledem k tomu, že spousta pokrmů má v těch zemích dlouhou tradici, politika nepolitika, vaří se dál. Státy nejsou samostatné tak dlouho, aby do světa začaly chrlit spoustu nových pokrmů a aby se mohly kasat tím, že jsou jejich národní specialitou. Což neznamená, že se některé z těch zemí nebudu časem také věnovat, když mě její recepty zaujmou více a bude jich dostatek.
Co je typické pro země bývalé Jugoslávie: Pro přesnost tedy mluvíme o Chorvatsku, Makedonii, Bosně a Hercegovině, Černé hoře, Srbsku a Slovinsku, případně Kosovu (za což by mě manžel ukamenoval, naštěstí můj blog nečte). Jelikož se jednalo o velký flek, který byl na rozhraní mezi Evropou a Asií, z části v kontaktu s mořem, tak zde najdete od každého něco. Kuchyně je z části ovlivněná arabskou kulturou, protože jednu dobu tato oblast spadala pod Osmánskou říši a některé pokrmy se na území zachovaly. Nicméně je neminula ani vlna západních trendů, proto v kuchyních těchto zemí najdeme od každého něco. Své si v tom určitě každý najde. :)


A co jsme si dopřáli v Jugoslávský víkend?

Polévka: Čorba
Dezert: Tufahija

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama