Srpen 2016

Vanilková, mátová a ostružinová zmrzlina na špejli

8. srpna 2016 v 17:01 | Kozí máma |  Ostatní
Léto v plném proudu si žádá patřičné osvěžení. Já osobně mám nejraději smetanové zmrzliny, tak mám pro vás recept na ne jednu, ale hned tři druhy zmrzlin! Mnoho receptů na zmrzlinu obsahuje i vejce, já je v případě zmrzliny považuju za zbytečné, proto uvádím recept na zmrzlinu bez vajec.


Na zmrzlině většina z nás zbožňuje hlavně to, že může ledovou dobrotu slízávat ze špejle / kornoutku. V poslední době se s domácími nanuky stejně tak jako s jejich formičkami roztrhl pytel a výrobci se předhání, kdo vyrobí lákavější formu. Já vyzkoušela silikonovou formu od firmy Silikomart, kterou nabízí e-shop Ozdobdort.cz , která mě zaujala už tím, že narozdíl od jiných forem, které jsem doposud viděla, v ní tuhne zmrzlina v horizontální poloze. Zaujal mě také důmyslný systém, který bránil tomu, aby našlehaná hmota vytekla z formy v místě zasunutí špejle. Největší strach jsem měla z vyklápění zmrzliny, protože "vychytávka" na udržení špejle v přesné poloze je super, ale nedokázala jsem si představit, jak z toho pak vytáhnu špejli i se zmrzlinou. Naštěstí byly mé obavy zbytečné, jelikož silikon poskytuje formičce dostatečnou pružnost, aby šla zmrzlina bez problémů vyklopit. Překvapilo mě, že ostružinová zmrzlina šla vyklopit mnohem lépe než zmrzlina vanilková, předpokládám, že to bylo díky přítomnosti kyselin v ovoci.


Jak dlouho?
  • Doba přípravy: 30 minut
  • Mražení: 4 hodiny
Počet porcí:
  • 4 nanuky
Ingredience:
Vanilkový základ:
  • 1 smetana na šlehání (minimálně 33%, ideálně 40%)
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 100 g moučkového cukru
Na dochucení:
  • hrst ostružin
  • 5 lístků máty
Smetanové nanuky

1. Vymyjte studenou vodou silikonovou formu, špejle namočte na chvíli do vody. Pak je zasuňte do otvorů ve formě.

2. Vychlazenou (! bez řádného vychlazení nebude mít smetana správný nášleh) smetanu ušlehejte do tuhé pěny. Pak k ní přidejte cukr a vanilkový extrakt. Tento základ můžete buď zamrazit, jako vanilkovou zmrzlinu nebo do ní můžete přimíchat další ingredience. V případě ostružinové zmrzliny zamíchejte do hmoty omyté a rozmixované ostružiny. Pokud chcete mátovou zmrzlinu, tak podrťte lístky máty v hmoždíři a pimíchejte k základu.

3. Hmotu dávkujte lžící do formiček a nechte zatuhnout v mrazáku minimálně 4 hodiny.


Jak jsem si pořídila silikony

5. srpna 2016 v 14:36 | Kozí máma |  Životní styl
Je to tak. I já, zapřísáhlý konzervativec jsem uznala, že doba starých dřevěných válů je již dávno překonána a je třeba být přístupnější výdobytkům moderní doby.
Asi každá kuchařka zná ten pocit, kdy po práci s těstem stojí bezmocně s nožem nad válem a snaží se z něj seškrábnout zbytky těsta a uvést vál do původní podoby. Nedejbože, když se z něj snaží oprášit zbytky mouky a namísto ve dřezu skončí polovina mouky na zemi. Po mnoha útrapách jsem zabloudila na stránky Ozdobdort.cz , kde jsem našla řešení svých útrap v podobě silikonové podložky od firmy Silikomart.


Ihned po doručení jsem se nadšeně jala vařečky, abych nového pomocníka otestovala. Vytáhla jsem hned nejtěžší kalibr v podobě svých oblíbených houstiček Kanelboller (recept zde), které jsou chuťově fantastické, ale z neuvěřitelně lepivého těsta. Silikonová podložka nezklamala. Těsto z ní šlo skvěle odlepit samo nebo za pomoci plastové špachtle. Skvělé bylo také to, že když jsem potřebovala těsto přeložit napůl, nemusela jsem jej pracně odlepovat od podložky a riskovat, že ho potrhám - stačilo prostě ohnout i podložku. Silikonové podložky mají jedinou nevýhodu - nemůžete na nich krájet nožem, riskovali byste tak proříznutí podložky. Naštěstí většina těst není tak tvrdá, že by byl nůž nezbytný, proto je možné ho nahradit plastovou špachtlí nebo příborovým nožem. Rozdíl po práci můžete posoudit sami, já jsem nadšená. Podložku stačí omýt jarovou vodou, aniž by tomu předcházel tělocvik s nožem.