Narozeninové menu č. 3

13. dubna 2018 v 19:08 | Kozí máma |  Speciální menu
Sváteční menu je pro mě vždycky velkou výzvou. Ráda si hraju s chutěmi i překvapím své hosty tím, co uvařím a tak už třetím rokem zvu svou nejbližší rodinu na speciální oběd. Většinou si snažím vymyslet nebo se inspirovat něčím novým, co mé strávniky potěší, ale také pamatuu na to, že je to skupina hodně konzervativních lidí, takže se v určitém ohledu musím i držet při zemi.
Tentokrát jsem se nechala unést francouzskou kuchyní i moderními trendy. A až teprve při vaření mi došlo, že jsem na žlučníky svých hostů připravila tak trochu past, protože 3 ze 4 chodů obsahovaly máslo. A hodně másla. Takže pokud bych něco takového vařila příště, určitě bych minimálně jeden chod udělala jiný tak, aby celek nepůsobil tak těžce. Také jsem vynechala polévku, protože polévkám moc nefandím a nebaví mě, předkrmy jsou kreativnější.
Dobré je to, že spoustu částí si můžete připravit den dopředu tak, abyste stíhali. Korpus na dort, pusinky na dort i briošky si můžete upéct předem, stejně jako si můžete nachystat želé, paštiku a bylinkové máslo. Tím máte jeden chod hotový a další rozchystaný. A na zbytek vám bude stačit cca 5-6 hodin v následujícím dnu. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama