Vánoce

Karamelový rumový likér

6. prosince 2015 v 17:49 | Kozí máma
Mnoho lidí se mě ptá na to, jaké cukroví peču na Vánoce očekávajíc nějaké exotické speciality. Z rodiných důvodů jsem se však rozhodla Vánoce nijak neslavit. Pokud byste však rádi nějaké tipy na netradiční cukroví, zkuste se podívat na mé recepty na Brigadeiros a Bejinhos , Gulab jamun , Cannoli s ricottou , Chapssaltdeok nebo na Švédské čokoládové kuličky či na Churros, které by mohly vaši touhu po zajímavém cukroví ukojit. Pro mě bude na vánoční svátky dostatečně uspokojícím cukrovím karamelový likér o jehož recepturu jsem se s váma rozhodla podělit.
Je to nápoj v naší zemi celkem profláklý a po internetu kolují desítky receptů, najdete je pod hesly "Domácí Bailey's", "bejlíz", "beylís" "originální Baileys" a tak podobně. Já, jakožto studentka technologie potravin si neodvážím takto recept nazvat za a) proto, že by mě mí kantoři za to asi ukamenovali a odeslali do gastro-exilu, za b) proto, že tohle má s irským likérem pramálo společného a za c) proto, že Baileys Irish Cream je chránená značka výrobku.
Takže si vám dovoluji představit likér, řekněmě inspirován originálním Baileys. Primární rozdíl je v tom, že zde použiji rum místo irské whiskey, která se do Baileys používá. Další rozdíl je v celém postupu výroby, protože tam v Irsku to určitě dělají zcela jinak. Nicméně i tak je to výborné a hlavně sladké a plné rumu, takže směle do toho!


Jak dlouho?
  • Doba přípravy: 20 minut
  • Vaření: 2 hodiny
Počet porcí:
  • 1,5 litru
Ingredience:
  • 2 plechovky slazeného kondenzovaného mléka
  • 0,5 l mléka
  • 1 sáček karamelového nebo vanilkového pudinku
  • 0,5 l tuzemského rumu
Karamelový rumový likér


1. Plechovky se zahuštěným mlékem vložte neotevřené do hrnce s vodou, přiveďte k varu a vařte při mírné teplotě 2 hodiny.

2. Po uplynutí 2 hodin plechovky vyjměte a nechte zchladnout. Mezitím z mléka a pudinku uvaříme dle návodu pudink, ale nepřidávejte cukr! Jinak bude výsledný likér přeslazený.Během chlazení pudink míchejte, aby se neutvořil škraloup.

3. Otevřte plechovky, a obsah vlijte/ vyškrábejte do velké mísy, přidejte zchladlý pudink, prošlehejte a nakonec vmíchejte rum dle chuti (s uvedeným množstvím rumu už bude mít nápoj celkem říz). Nalijte do lahví a uzavřete. Skladujte v lednici.
 
 

Reklama